Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fortepianowy maniak
Witam!

Jestem związany z muzyką od dziecka, jako że rodzice pracowali w Operze, gdzie można powiedzieć się wychowałem, tak więc muzyka klasyczna ukształtowała moją estetykę muzyczną. Przygodę z fortepianem zacząłem w wieku 7iu lat w Szkole Muzycznej. Były liczne przerwy w mojej edukacji pianistycznej, choć muzyka towarzyszyła mi cały czas, gdyż w następnej Szkole Muzycznej pojawiła się trąbka a potem zawodowo, przez około 15 lat śpiewałem w chórach Opery i Filharmonii. Dzisiaj nie jestem związany zawodowo z muzyką ale w wolnym czasie jako hobbysta, zagłębiam się w tajniki pianistyki oraz budowy instrumentów.
Cenię wirtuozów klawiatury ale wolę tych, co mają własny, indywidualny styl i są rozpoznawalni od pierwszych nut. Moi ulubieni pianiści, to: Horowitz, Zimerman, Argerich, Pogorelic, Gould oraz Jarrett i Możdżer.
Jeśli chodzi o instrumenty, to interesuję się nie tylko fortepianami i pianinami akustycznymi, które cenię najwyżej ale też pianinami cyfrowymi i wirtualnymi, które są dziś bardzo obecne w nie jednym domu, choć uważam, że to nadal substytut prawdziwych trójnożnych skrzydeł.
Uważam również, że nie ma nic cenniejszego w podstawach nauki na fortepianie jak indywidualna nauka u nauczyciela fortepianu z prawdziwego zdarzenia.

Pozdrawiam wszystkich zafortepianionych Smile
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości